exkluzivní distributor
produktů REVEL

Sestavy pro připojování tepelných čerpadel

pro bezchybné, bezpečné a jednoduché připojení tepelného čerpadla na libovolnou stávající otopnou soustavu

USP-1K
USP-1K
Značka REVEL nabízí univerzální připojovací sady pro tepelná čerpadla, zajišťující bezchybné, bezpečné a jednoduché připojení tohoto zdroje na libovolnou stávající otopnou soustavu.

Tepelná čerpadla pracující s vyššími tlaky chladiv (např. na chladivu R410A) jsou obecně ohrožena vstupem teploty nad 65°C a cyklováním průtoku od dalších zdrojů (krbové teplovodní vložky, kotle, solární systémy apod.). Vysokotlaká ochrana není schopna zabránit zničení tepelného čerpadla, pokud je do něj vpuštěno např. 95°C ze soláru. Rovněž průtokové čidlo neochrání zařízení, pokud průtok v krátkých intervalech cykluje, což může snadno nastat při poklesu tlaku v systému a osazení oběhového čerpadla stranou sání na výstup z tepelného čerpadla. Tato zdánlivá maličkost může zkrátit život tepelného čerpadla na polovinu.

USP-2K (3K)
USP-2K (3K)

USP, jak jsme univerzální připojovací sady nazvali, se nabízí v různých variantách, a to jednodílných/dvoudílných, s elektrokotlem/bez něj, stranově univerzální (přenastavitelné přímo na stavbě viz obr.2) nebo fixní (pravé či levé, viz obr.1).

USP s elektrickými průtokovými kotli zároveň nahrazují bivalentní či záložní zdroj. Elektrokotel 3kW je zdrojován i ovládán z tepelného čerpadla. Elektrokotle 6kW nebo 9kW jsou zdrojovány z jiného jističe a ovládány z regulátoru na USP po třetinách výkonu.

V nabídce pro partnery jsou i USP sestavy s trojcestnými elektrickými ventily pro řízení dvou teplot, a nebo pro připojení dvou tepelných čerpadel pracujících v sestavě.

Jako doplněk USP je dodáván i předehřívací topný kanál (trubka v trubce) zajišťující zvýšení teploty studené pitné vody vstupující do boileru, a nebo sloužící jako běžný výměník tepla pro bazén či vířivku (obr.3).

Předehřívací topný kanál
Předehřívací topný kanál

Tato zařízení, řešící zároveň sníženou nabídku kvalifikovaných instalatérů na trhu, představíme detailněji na veletrhu Aquatherm Praha od 27.2.-2.3.2018 (stánek č.302 hala 3).